۱۰ ابزار کنترل دما CPU برای ویندوز

صفحه اصلیآموزش هاعیب یابی شبکه

۱۰ ابزار کنترل دما CPU برای ویندوز

اگر می خواهید رایانه خود را از نظر سلامتی حفظ کنید ، باید منابع سیستم را نظارت کنید. از آنجا که ما اکنون با رایانه های ویندوز خود کارهای زیادی انجام م

حل مشکل CPU Fan Error
۱۰ اشتباه که باعث آسیب دیدن یا خراب شدن مادربرد رایانه می شود؟
راهنمای عیب یابی کامپیوتر : کدام قطعه سخت افزار در رایانه خراب است ؟

اگر می خواهید رایانه خود را از نظر سلامتی حفظ کنید ، باید منابع سیستم را نظارت کنید. از آنجا که ما اکنون با رایانه های ویندوز خود کارهای زیادی انجام می دهیم ، نظارت بر منابع سیستم یک مسئله مهم می باشد. در حقیقت ، دانستن اوج قابلیت ها و محدودیت های رایانه شما می تواند در چندین شرایط نجات دهنده باشد. بنابراین ، اگر می خواهید از کامپیوتر خود در تمام توان خود بدون آسیب رساندن یا بیش از حد گرم شدن آن استفاده کنید ، باید دمای CPU را نیز کنترل کنید. بنابراین ، در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین نرم افزار های مانیتور دما CPU را برای ویندوز ۷ ، ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ به اشتراک بگذاریم.

۱۰ بهترین ابزار کنترل دما CPU برای ویندوز

شایان ذکر است که بسیاری از ابزارهای کنترل دمای CPU برای ویندوز کامپیوتر در دسترس هستند ، اما همه آنها کار نمی کنند. بنابراین ، در این مقاله ، ابزارهایی را معرفی کرده ایم که ارزش توجه شما را دارند.

۱. Open Hardware Monitor

نرم افزار Open Hardware Monitor

Open Hardware Monitor یکی از بهترین نرم افزار های ویندوز ۱۰ برای بررسی دما و جنبه های مختلف دیگر مربوط به پردازنده است. این نرم افزار دارای رابط کاربری بسیار تمیز و بسیار سبک وزن است. با Open Monitor Monitor می توانید ولتاژ ، سرعت فن و سرعت ساعت را نیز کنترل کنید. جدا از آن ، در مورد مادربرد و واحد گرافیک شما نیز چیزهای زیادی را می گوید.

۲. CPU Thermometer

مشاهده دمای cpu با CPU Thermometer

CPU Thermometer یکی دیگر از بهترین ابزارهای کنترل دما CPU در لیست است که با پردازنده های AMD و Intel کار می کند. نکته جالب در مورد CPU Thermometer این است که هسته های CPU و دمای آنها را نشان می دهد. نه تنها این ، بلکه CPU Thermometer ظرفیت بار پردازنده را نیز برای هر هسته نشان می دهد. بنابراین ، CPU Thermometer قطعاً بهترین ابزار کنترل CPU است که هم اکنون می توانید از آن استفاده کنید.

۳. Core Temp

Core Temp

خوب ، اگر به دنبال نرم افزاری آسان و سبک برای استفاده در ویندوز ۱۰ هستید تا دمای CPU را بررسی کنید ، باید Core Temp را امتحان کنید. ابزارهای کوچک در سینی سیستم شما اجرا می شوند و به طور مداوم دمای CPU شما را کنترل می کنند. این گزارشات در زمان واقعی دمای CPU را درست روی سینی سیستم نشان می دهد. با این حال ، در مقایسه با تمام ابزارهای دیگر ، Core Temp محدود به تنها پردازنده است.

۴. HWMonitor

مشاهده دمای cpu با HWMonitor

HWMonitor یکی از بهترین و پیشرفته ترین ابزارهای کنترل دما CPU است که در آنجا وجود دارد و دمای فعلی مادربرد ، کارت گرافیک ، CPU و هارد دیسک را نشان می دهد. نه تنها این بلکه بارهای CPU را در زمان واقعی نیز نمایش می دهد. با این حال ، این ابزار کمی پیشرفته است ، و گزارش ها برای درک کاملاً پیچیده هستند. بنابراین ، اگر دانش فنی در مورد چگونگی عملکرد هسته سیستم را دارید ، HWMonitor ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.

۵. SpeedFan

SpeedFan

SpeedFan یکی دیگر از ابزارهای درجه حرارت پردازنده CPU برای ویندوز ۱۰ است که طیف گسترده ای از اطلاعات مربوط به منابع سیستم شما را نشان می دهد. به عنوان مثال ، این ابزار سرعت ، ولتاژ ، دمای پردازنده ، دمای GPU و غیره را نشان می دهد. جدا از این ، SpeedFan همچنین قابلیت دسترسی به اطلاعات SMART را برای بررسی دمای دیسک سخت ارائه می دهد.

۶. Speccy

Speccy

اگر به دنبال ابزاری برای ویندوز ۱۰ هستید تا بتوانید چیزهای موجود در رایانه شخصی خود را کشف کنید ، پس باید Speccy را امتحان کنید. در اصل این یک ابزار مدیریت سیستم است که به روزرسانی های نرم افزار را نیز بررسی می کند. جدا از آن ، بخش پیشرفته Speccy دمای CPU را در زمان واقعی نشان می دهد. این نرم افزار بر روی هر دو رایانه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی کار می کند و یکی از بهترین ابزارهای کنترل دما CPU موجود در آن است.

۷. HWiNFO

کنترل دما CPU با ابزار HWiNFO

HWiNFO یکی از بهترین ابزارهای حرفه ای رایگان برای نظارت و کنترل سیستم حرفه ای است که وجود دارد. این نرم افزار به دلیل تجزیه و تحلیل سخت افزاری جامع ، نظارت و گزارش دهی برای Windows و DOS شناخته شده است. HWiNFO همه چیز را نشان می دهد ، از جمله اطلاعات مربوط به CPU ، اطلاعات GPU ، سرعت جریان ، ولتاژ ، دما و …

۸. Game Assistant 2

Game Assistant 2

خوب ، Game Assistant 2 یک نرم افزاری است که به منظور ارتقاء تجربه بهتر بازی در نظر گرفته شده است. گزارشات نرم افزار در مورد استفاده از RAM ، دمای فعلی CPU ، سرعت فن و غیره می باشد. بنابراین ، Game Assistant 2 تمام اطلاعات مورد نیاز را برای نظارت بر میزان عملکردی که در رایانه خود مشاهده می کنید نشان می دهد.

۹. AIDA64

AIDA64

AIDA64 یک نرم افزار برتر در لیست است که دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته است. AIDA64 هر قسمت از رایانه شما را تجزیه و تحلیل نمی کند ، و همچنین گزارشی کاملاً دقیق نشان نمی دهد. با این حال ، مناسب ترین جزئیات مورد نیاز برای نظارت صحیح بر سیستم را نشان می دهد. با AIDA64 ، می توانید به سرعت دمای مادربرد رایانه شخصی ، CPU ، PCH ، GPU ، SSD و غیره را بررسی کنید در مقایسه با سایر ابزارها ، گزارش های AIDA64 به راحتی قابل درک است.

۱۰. ASUS AI Suite

کنترل دما CPU با ابزار ASUS AI Suite

اگر از رایانه یا لپ تاپ ایسوس استفاده می کنید ، ممکن است ASUS AI Suite بهترین انتخاب برای شما باشد. با استفاده از ASUS AI Suite می توانید به راحتی دمای پردازنده خود را در زمان واقعی بررسی کنید.  جدای از آن ، از ASUS AI Suite نیز می توان برای بهینه سازی تنظیمات CPU استفاده کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

نظرات

وردپرس: 0